Strict Standards: Declaration of JParameter::loadSetupFile() should be compatible with JRegistry::loadSetupFile() in /home/spwrze/public_html/libraries/joomla/html/parameter.php on line 512

25. 06. 2004 r. Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2003/2004

Pan dyrektor – Zbigniew Kamiński przedstawił wszystkim zebranym na uroczystym zakończeniu roku szkolnego 2003 / 2004 sukcesy, które odnieśli nasi uczniowie i nie tylko przez minione 10 miesięcy. Podkreślił, że wszystko to jest zasługą ich dzieci i grona pedagogicznego, które pracowało na tak świetne wyniki. To był ciężki rok i trudna, ale bardzo owocna praca.

1. Pan Zdzisław Snopek wyróżnił sportowców:

Dawida Majewskiego, Dawida Sawkę, Jacka Grabowskiego, Sebastiana Ślusarskiego, Piotra Matysa, Marcina Petrusiewicza, Anetę Zywar, Artura Grabowskiego, Ewelinę Ciok, Andżelikę Kowalczyk, Natalię Sawkę, Sandrę  Zarembę, Justynę Myszkowską, Paulinę Pertkiewicz, NatalieęPilecką i Małgorzatę Lemańską.

Tytuł I sportowca roku wśród chłopców otrzymał : DAWID SAWKA

Tytuł II sportowca roku wśród dziewcząt otrzymała: PAULINA PERTKIEWICZ


2. Pani Iwona Rogozińska z rąk Przewodniczącego Komitetu Rodzicielskiego odebrała nagrodę za zajęcie I miejsca przez uczniów klasy III w całorocznej zbiórce makulatury.                           
3. Pani Hanna Kuszyńska wręczyła wyróżnienia: Mistrza Rachunku

 • Ewelina Ciok – kl. IV

·       Maciej Zywert – kl. V

4. Pani Lucyna Staszak wyróżniła Mistrza Ortografii

·       Urszula Dymek – kl. IV

·       Nicole Zawłocka – kl. V

5. Pani Bożena Iwańska wyróżniła najlepszych czytelników w szkole:

·       Kamilę Trebik – najlepszego czytelnika wśród uczniów klas I – III oraz SUPER CZYTELNIKA roku 2003 / 2004

·       Natalię Pilecką – najlepszego czytelnika wśród uczniów klas IV
– VI oraz drugiego SUPER CZYTELNIKA roku 2003 / 2004

Wśród uczniów klasy I najlepszymi czytelnikami pierwszakami zostały: Karolina Korewo, Daria Derezulko i Karolina Głogowska

5. Wszystkie dziewczynki z klas ,,0” – V zostały obdarowane upominkami przekazanymi przez Dom Pomocy Społecznej
w Lubuczewie za co składamy serdeczne podziękowania.

6. Pani Teresa Rugała wyróżniła uczniów, którzy zaoszczędzili najwięcej pieniędzy w ciągu całego roku szkolnego. Wśród nich znalazły się: Dominika Olewińska, Hanna Rugała, Weronika Wandachowicz, które otrzymały nagrody za systematyczne oszczędzanie w SKO. Łukasz Skierka, Paulina Pertkiewicz, Mariusz Smagieł i Maria Dymek, którzy otrzymali wyróżnienia za oszczędzanie w SKO.

7. Pani Bernadetta Baj podziękowała członkom Samorządu Uczniowskiego za całoroczną pracę na rzecz uczniów i szkoły: Hannie Rugale, Annie Kowalczyk, Paulinie Pertkiewicz, Robertowi Kozubowi
i Małgorzacie Lemańskiej.

8. Wielu uczniów naszej szkoły z rąk pana dyrektora Zbigniewa Kamińskiego odebrało KARTY ROWEROWE min.: Artur Grabowski, Anna Kowalczyk, Natalia Sawka, Sebastian Ślusarski, Dawid Majewski, Katarzyna Broll, Ada Klugmann, Krystian Zając, Oskar Zając, Hanna Rugała, Aneta Zywar, Marcin Petrusiewicz, Ewelina Ciok – Gratulacje !

Najlepsi uczniowie wśród czwartoklasistów i piątoklasistów to:

Malwina Świtaj, Hanna Rugała, Urszula Dymek, Andżelika Kowalczyk, Dawid Sawka i Nicole Zawłocka. Uczniowie ci otrzymali Listy Pochwalne a ich rodzice Listy Gratulacyjne.

Szczególne podziękowanie za całoroczną współpracę ze szkołą i tytuł Przyjaciela Szkoły otrzymali: p. Basarab, p. Olewińska, p. Derezulko,
p. Trebik, p. Białowąs, p. Mirecki, p. Petrusiewicz

Najsmutniejszym momentem uroczystości zakończenia roku szkolnego 2003 / 2004 było pożegnanie przez pana dyrektora Zbigniewa Kamińskiego wieloletniego pracownika naszej szkoły – pani Bernadetty Baj. Życzymy pani Bernadetcie dalszych sukcesów w życiu zawodowym i osobistym.

Na zakończenie krótki występ uczniów klasy IV i V przygotowanych przez panów: Łukasza Cysewskiego i Tomasza Kopysia przypomniał nam, że zakończyliśmy rok szkolny i zaczynają się wakacje ... . Utwierdziła nas w tym śpiewana przez wszystkich uczniów piosenka. Dekoracja została wykonana przez panią Bożenę Iwańską.


23. 06. 2004 r. Pożegnanie klasy VI

Kolejna klasa VI opuściła mury naszej szkoły. Być może jeszcze kiedyś nas odwiedzą, któż to wie? Ostatni raz do sali dumnie wkroczył sztandar szkoły niesiony przez szóstoklasistów. Jednakże to zaszczytne zadanie zostało przekazane piątoklasistom.

Poczet sztandarowy:
Jacek Grabowski, Andżelika Kowalczyk, Paulina Pertkiewicz

Poczet flagowy:
Dawid Sawka, Katarzyna Lemańska, Nicole Zawłocka.

Następnie uczniowie klasy VI złożyli uroczyste ślubowanie.

Z rąk różnych osób odebrali liczne nagrody:

1. Pan Zdzisław Snopek wyróżnił sportowców: Agnieszkę Januszewską, Kamila Gruszewskiego, Patryka Trelę, Pawła Matysa, Marka Grzelczyka i Patryka Ślusarskiego.

Monika Janakowska otrzymała tytuł I sportowca roku wśród dziewcząt, Grzegorz Derezulko otrzymał tytuł II sportowca roku wśród chłopców.
2. Pani Hanna Kuszyńska wręczyła wyróżnienia tegorocznym kangurom: Annie Łuczce, Pawłowi Matysowi i Krystianowi Sklepowiczowi. Mistrzem Rachunku została: Anna Łuczka

3. Pani Lucyna Staszak wyróżniła Mistrza Ortografii: Annę Łuczkę.

4. Pani Bożena Iwańska wyróżniła:

·       Zwycięzców III Szkolnego Konkursu Plastycznego pod hasłem: Patron mojej szkoły – Gen. Stefan Rowecki ,,Grot”: Marię Dymek, Jacka Jaworskego, Dominikę Olewińską i Agnieszkę Januszewską.

·       Najlepszych dystrybutorów Dziennika Bałtyckiego: Monikę Janakowską, Darię Sawkę, Olę Jeziewską i Beatę Tochę.

5. Wszystkie dziewczynki z klasy VI zostały obdarowane upominkami przekazanymi przez Dom Pomocy Społecznej w Lubuczewie. Najlepsi uczniowie wśród szóstoklasistów odebrali z rąk pana dyrektora – Zbigniewa Kamińskiego Listy Pochwalne: Paweł Matys, Anna Łuczka, Piotr Rugała, Daria Sawka i Monika Janakowska. Ich rodzice w podzięce za wychowanie dzieci otrzymali Listy Gratulacyjne. Oprócz tego dyrekcja szkoły wręczyła dyplomy Przyjaciel Szkoły tym rodzicom, którzy przez wiele lat współpracowali z nami. Wśród wyróżnionych znaleźli się min.: p. Derezulko, p. Sroka, p. Jaworscy, p. Sawka, p. Rugała, p. Łuczka. Wszyscy szóstoklasiści z dumą odebrali świadectwa ukończenia szkoły podstawowej, które są dla nich przepustką do Gimnazjum w Siemianicach. Za wieloletni trud nauki i wychowania uczniowie klasy VI podziękowali kwiatami i uśmiechami. Rodzice szóstoklasistów podziękowali pani Lucynie Staszak za opiekę jaką otaczała swoich wychowanków. Wychowawczyni odcięła od ogromnego bukietu róż kolorowe wstążeczki symbolizujące odejście. Starszych kolegów pożegnali też ich młodsi koledzy z klas ,,0”, I, V i. Oficjalna część pożegnania szóstoklasistów została zakończona wyprowadzeniem pocztu sztandarowego i flagowego. Nasi absolwenci zaskoczyli nas ostatni raz tańcząc dostojnego poloneza. Przygotowana przez nich część artystyczna ,,A droga wiedzie w przód i w przód” przedstawiała trzy etapy z ich życia: ,,Z życia przedszkolaka”, ,,W szkolnej ławce” i ,,W stronę dorosłości”. Po uroczystości na sali rodzice uczniów klasy VI zaprosili wszystkich na obiad. Po obiedzie to się dopiero działo. Pani Bernadetta Baj poprowadziła pożegnalną dyskotekę dla naszych absolwentów. Każde pożegnanie wzrusza, ale tak to już jest w szkole, że jedni przychodzą a drudzy odchodzą. Taka jest kolej rzeczy. W przyszłym roku odejdzie następna klasa VI.


21. 06. 2004 r. Egzamin

W Lubuczewie na placu Domu Pomocy Społecznej odbył się kolejny egzamin na kartę rowerową. Każdy uczeń, który ma ukończone 10 lat mógł spróbować zdobyć kartę rowerową. Wielu uczniów pomyślnie zaliczyło ten egzamin.


17 - 20. 06. 2004 r. Wycieczka do Warszawy

W dniach od 17 do 20 czerwca przebywała w Warszawie grupa 35 uczniów klas szóstych szkół z terenu gminy Słupsk. Wycieczka ta sfinansowana przez Gminę Słupsk była  nagrodą dla najlepszych uczniów poszczególnych szkół za osiągane wyniki w ciągu całej 6- cio letniej nauce w szkole podstawowej. Program wycieczki przewidywał zwiedzanie historycznych miejsc Warszawy jak i tych związanych ze współczesnym życiem miasta. Młodzież miała możliwość zobaczyć : Muzeum Narodowe, Pałac Kultury i Nauki, Muzeum Ziemi i Muzeum Techniki. Zwiedziliśmy   Starówkę i Zamek Królewski. Niewątpliwą atrakcją była wizyta w Sejmie RP, w telewizji oraz na lotnisku. Wiele spacerowaliśmy po stolicy. Najpiękniejszy spacer odbyliśmy w Łazienkach Królewskich oraz podczas nocnego zwiedzania Warszawy. Duże wrażenie zrobiła na wszystkich odprawa wart przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Udało   nam się też zobaczyć Prezydenta, choć tylko w samochodzie. Widzieliśmy wiele pomników m.in.  Mikołaja Kopernika, Adama Mickiewicza, Fryderyka Chopina, Armii Krajowej. Piękny szczególnie nocą był most Świętokrzyski i most Poniatowskiego. Dodatkową atrakcją był przejazd metrem,   tramwajem oraz zakupy w ogromnym sklepie Auchan. Organizatorem wycieczki był pan dyrektor Zbigniew Kamiński. Wychowawcami zaś byli :  p. Lucyna Staszak, p. Iwona Finke, p. Łukasz Koss. Wycieczka udała się także dzięki wspaniałej jeździe p. Pawła Skóry.

Dziękujemy wszystkim, dzięki  którym wycieczka ta  doszła  do skutku.

 1. FINANSOWE
 2. DLA  NAJLEPSZYCH  UCZNIÓW  KLAS  VI
 3. TERENU  GMINY  SŁUPSK

Lp.

 

Plan

Wykonanie

1.

Noclegi

2.760,00

2.639,90

2.

Wyżywienie

1.800,00

1.800,17

3.

Przejazdy

1.400,00

1.139,83

4.

Wstępy

440,00

601,00

5.

Przedmioty nietrwałe

100,00

39,99

6.

Razem

6.500,00

6.220,89


16. 06. 2004 r. Wycieczka

Uczniowie klasy IV i V wybrali się wraz z opiekunami do parku wodnego "Jan" w Darłówku.


16. 06. 2004 r. Konkurs

Tego dnia został podsumowany konkurs plastyczny pt. "Patron mojej szkoły gen. Stefan Rowecki" A oto zwycięzcy:

 1. Maria dymek
 2. Jacek Jaworski
 3. Dominika Olewińska

07. 06. 2004 r. Przedstawienie

Od kilku lat stało sie tradycja naszej szkoły goszczenie w jej murach aktorów, którzy przypominają naszym dzieciom o tym, czego w życiu nie warto robić. Te spotkania odbywają się z inicjatywy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. W tym roku uczniowie klas IV - VI uważnie słuchali słów pani "policjantki", która przestrzegała ich przed wpływem sekt.


05. 06. 2004 r. Turniej

Klasa "0" wraz z wychowawca pojechała do Włynkówka, aby wziąć udział w sportowym turnieju przedszkolaków. Nasze dzieci były świetne - zajęły III miejsce.


03. 06. 2004 r. Wycieczka

Klasa VI wybrała się do Urzędu Gminy w Słupsku. Uczniowie zbierali informacje na temat pracy poszczególnych pracowników Urzędu Gminy. Wszyscy chętnie udzielali odpowiedzi na zadawane im pytania. Gdy zakończyli wizytę w poszczególnych biurach, zebrali się w sali konferencyjnej, gdzie spotkali się z Wójtem naszej Gminy - panem Mariuszem Chmielem.


01. 06. 2004 r. Dzień Dzieck

Tradycyjnie w naszej szkole Dzień Dziecka jest dniem wolnym od zajęć szkolnych. Dzieci przychodzą po to, aby dobrze się bawić uczestnicząc w zorganizowanych dla nich zajęciach. Jak każdego roku, również i w tym naszych uczniów czekało sporo niespodzianek:

 • Spotkali się z leśniczym - panem Wiesławem Okrojem,
 • Bawili się w gigantyczny pociąg do krainy spokoju,
 • Klasy "0" - III, przedszkolaki z Żaruchowa, DPS - na szkolnym boisku wykonywali prace "Świat bez przemocy w oczach dzieci",
 • Klasy IV i V szykowały scenkę przeciwko przemocy,
 • Wszyscy uczestnicy Dnia Dziecka oglądali prace młodszych kolegów, potem pokaz mody w wykonaniu uczniów klasy IV i V oraz przedszkolaków z SP Wrzeście i Żoruchowa,
 • Przed szkołą stworzyliśmy wielkie serce zbudowane z dzieci i dorosłych,
 • Grill przygotowany przez Komitet Rodzicielski,
 • Uczniowie z klas IV - VI próbowali pokonać nauczycieli w meczu koszykówki i uni - hokeja.

Z tego miejsca pragniemy serdecznie podziękować za okazane serce i pomoc przy organizacji Dnia Dziecka w naszej szkole:

 • Irenie i Janowi Wnuk - Lipińskim
 • Eugenii Kaczmarczyk
 • Januszowi Ossowskiemu
 • Ryszardowi Trebikowi
 • Sylwestrowi Petrusiewiczowi
 • Wiesławowi Okrojowi
 • oraz podziękowania dla Koła Łowieckiego "Gwardia"


31. 05 - 02. 06. 2004 r. Biwak

Klasa VI wraz z opiekunami: panią Lucyna Staszak i panią Bożeną Sawką bawiła się na biwaku w Dąbkach. Uczniowie mogli sobie odpocząć po całorocznych trudach nauki rozkoszując się promieniami słońca. Szóstoklasiści płynęli statkiem po jeziorze Bukowo, sterowali statkiem, składali ślubowanie, dostali pieczątki i certyfikaty. Wieczorami umilali sobie czas różnymi grami. Nie zabrakło też śpiewu przy ognisku, które wesoło strzelało do góry iskrami. Szkoda było wracać do domów, gdyż wszyscy świetnie się bawili. Zostały tylko miłe wspomnienia.


31. 05. 2004 r. Studia

 Dnia 31. 05. 2004 r. pan dyrektor Zbigniew Kamiński ukończył  Podyplomowe Studia "Zarządzanie Placówkami Oświaty w Zjednoczonej Europie" z wynikiem bardzo dobrym z wyróżnieniem i otrzymał tytuł "Menadżera Oświaty Europejskiej". Gratulujemy.


29. 05. 2004 r. Turniej Judo

Zawodnicy klubu Piast Wrzeście zdobyli aż 10 medalina organizowanych przez ten klub VII Ogólnopolski Turnieju Judo Dzieci i Młodzików. Na nasze zaproszenie przyjechało ponad 200 zawodników z 15 klubów z całej Polski. Poziom walk był bardzo wysoki, a oceniał je m. in. brązowy medalista z Montrealu Marian Tałaj.


28. 05. 2004 r. Festiwal Nauki

Pani Anna Derezulko i pani Małgorzata Zagdan - Dymek wysłały całą szkołę w Kosmos. W ten dzień odbył się Festiwal Nauki, w którym wzięła udział każda klasa od "0" do VI. Prezentacje przygotowane przez uczniów były bardzo różnorodne:

 • Klasa I przygotowała kosmiczną inscenizację
 • Klasa II - krążący po orbitach Układu Słonecznego
 • Klasa III - kosmiczne pojazdy uruchamiane na hasło
 • Klasa IV, V i VI - informacje na temat planet Układu Słonecznego

To nie były wszystkie atrakcje tego dnia, w naszej Śmiecholandii smutni uczniowie musieli wykonywać kosmiczne zadania np.: robić śmieszne minki. Wspólnie śpiewaliśmy piosenkę "Co ja mam, co ja mam - księżycowy kamień...".


22. 05. 2004 r. Zawody sportowe

Drużyna dziewcząt reprezentująca naszą szkołę wzięła udział w meczu koszykówki w Słupsku. Nasze dziewczęta wypadły bardzo dobrze. Wygrały z SP Jezierzyce i SP nr2 ze Słupska. W klasyfikacji końcowej zajęły 3 miesiące. Dziewczęta do rozgrywek przygotował pan Zdzisław Snopek.


15. 05. 2004 r. Konkurs

Podsumowanie III Gminnego Konkursu czytelniczego "Polubić czytanie" dla uczniów z klas I - III, zorganizowany przez panie: Teresę Rugałę i Iwonę Rogozińską. Swój udział w konkursie zgłosiły szkoły podstawowe z Bierkowa, Jezierzyc, Siemianic, Redzikowa i Wrześcia. Komisja Konkursowa wyłoniła zwycięzców:

 • I miejsce - SP Wrzeście
 • II miejsce - SP Jezierzyce
 • III miejsce - SP Bierkowo

Tytuł "Najlepszego czytelnika" otrzymali:

 • Karolina Głogowska kl. I - SP Wrzeście
 • Krzysztof Kamiński kl. II - SP Jezierzyce
 • Aneta Zywar kl. III - SP Wrzeście


15. 05. 2004 r. Konkurs

W naszej szkole odbył się IV Gminny Konkurs Języka Polskiego. W imprezie wzięli udział uczniowie klas VI ze szkół podstawowych:

 • Głobino
 • Bierkowo
 • Jezierzyce
 • Redzikowo
 • Siemianice
 • Włynkówko
 • Wrzeście

Wszyscy uczestnicy wykazali się imponującą wiedzą i znajomością lektur.


12. 05. 2004 r. Konkurs

Dzisiaj uczniowie z klasy II

 • Marek Derezulko
 • Dominika Olewińska
 • Klara Mirecka

wzięli udział w Konkursie Czytania ze Zrozumieniem w Warcinie, w którym uczestniczyło 78 uczniów z 3 gmin. Największe wyróżnienie - IV miejsce zdobyła Dominika Olewńska.


10. 05. 2004 r. Konku

Podczas apelu opiekunka SKO przy SP Wrzeście - p. Teresa Rugała ogłosiła wyniki konkursu SKO.

 • I miejsce  kl. IV - 322 zł
 • II miejsce kl. II - 305 zł
 • III miejsce kl. I - 283 zł
 • IV miejsce kl. V
 • V miejsce kl. VI
 • VI miejsce kl. III

08. 05. 2004 r. Konkurs

II Gminny Konkurs Ekologiczny "Żyj z Przyrodą w zgodzie". Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy I i II. Klasę II  - Dominika Olewińska, Piotr Kardas, Marek Derezulko ; Klasę I - Eliza Rozpierska, Karolina Głogowska. Marek derezulko otrzymał tytuł  "II Przyjaciela Przyrody".


08. 05. 2004 r. FestiwalKlasa "0" razem z wychowawczynią wzięła udział w Festiwalu o Unii Europejskiej. W nagrodę otrzymali globus, kronikę i dużo słodyczy. Podczas festiwalu nasze przedszkolaki przedstawiły inscenizację o Wielkiej Brytanii.


08. 05. 2004 r. Zawody

Drużyna chłopców z naszej szkoły zajęła IV miejsce w Gminie w piłce nożnej. To bardzo dobry wynik. Gratulacje dla chłopców.


07. 05. 2004 r. Wystawa

Maj to miesiąc, w którym przypada wiele rocznic i świąt. Z tej okazji przy współudziale naszej szkoły w Zespole Szkół w Redzikowie została zorganizowana specjalna wystawa. Uczniowie z klasy piątej i szóstej oglądając wystawę i słuchając słów pana Zdzisława Dróbki poznali wiele ciekawych faktów z naszej historii.


03. 05. 2004 r. Konkurs

W Czarnej Dąbrówce odbyło się XIV Ogólnopolski Bieg Orłów. Spośród uczniów reprezentujących naszą szkołę najlepsi w swoich kategoriach wiekowychbyli:

 • II miejsce - Dawid Sawka - kl. V
 • III miejsce - Paulina Pertkiewicz - kl. V
 • III miejsce - Dawid Majewski - kl. IV
 • IV miejsce - AnetaZywar - kl. III

03. 05. 2004 r. Święto Konstytucji

Tradycyjnie delegacja naszej szkoły wraz z panem dyrektorem uczestniczyła w obchodach Święta 3 Maja zorganizowanych pod pomnikiem Państwa Polskiego w Ustce. Po uroczystościach nasza delegacja została podjęta uroczystym śniadaniem przez Prezesa Światowego Związku Żołnierzy AK w Ustce - pana Pawła Panasiuka i jego żonę.


03. 05. 2004 r. Zawody

W Czarnej Dąbrówce odbył się XIV Ogólnopolski "Bieg Orłów". Spośród uczniów reprezentujących naszą szkołę najlepsi byli: II miejsce - Dawid Sawka, III miejsce - Paulina Pertkiewicz, III miejsce - Dawid Majewski, IV miejsce - Aneta Zywar.


01. 05. 2004 r. Zawody Sportowe

W Jezierzycach odbyła się Gminna Olimpiada Młodzieży w Czwórboju Lekkoatletycznym Dziewcząt i Chłopców. Zajęliśmy tam III miejsce.


26. 04. 2004 r. Trening

26 kwietnia, 12 maja i 28 maja 2004 r. wszyscy uczniowie naszej szkoły brali udział w mini treningach judo, prowadzonych przez pana Cezarego Staciwę. Celem tych spotkań było pokazanie uczniom jak mogą poradzić sobie w trudnych sytuacjach.


26. 04. 2004 r. Wycieczka

Uczniowie z klas II i III razem z wychowawcami i panem dyrektorem wybrali się na wycieczkę po Słupsku. Odwiedzili najstarsze zabytki miasta. Wędrowali wzdłuż murów obronnych w kierunku Kościoła Św. Jacka i Muzeum Pomorza Środkowego. Byli pod Brama Młyńską i Basztą Czarownic, w pobliżu Starostwa Powiatowego odwiedzili Salę Wystawienniczą Parku Krajobrazowego "Dolina Słupi". Wycieczkę zakończyli pod Pomnikiem Powstańca warszawskiego. Do szkoły wrócili zmęczeni i zadowoleni.


23. 04. 2004 r. Warsztaty

Klasa III reprezentowała naszą szkołę podczas warsztatów ekologicznych, odbywających się w Szkole Podstawowej w Damnicy. Dzieci wzięły udział w konkurencjach: na kosz ekologiczny - zajęły II miejsce, oraz na plakat, którego temat brzmiał: "Zbieraj baterie" - zajęły I miejsce.


22. 04. 2004 r. Apel

Apel z okazji Dnia Ziemi - występy uczniów klas IV, V i VI


21. 04. 2004 r. Zawody

W Smołdzinie odbyły się VI Powiatowe Biegi Przełajowe o Puchar Starosty Słupskiego "Dni Olimpijczyka 2004". Uczennica klasy V - Paulina Pertkiewicz zajęła II miejsce. Uczeń klasy IV - Dawid Majewski, również zajął II miejsce. W zawodach startowało 27 szkół z całego Powiatu Słupskiego. Drużynowo nasza szkoła zajęła 6 miejsce.


21. 04. 2004 r. Zawody

Pani Hanna Kuszyńska zorganizowała i przeprowadziła Szkolny Turniej Wiedzy Przyrodniczej i Ekologicznej, w którym wzięły udział 3 drużyny uczniów z klas IV, V i VI. Najlepsze okazały się dziewczynki z klasy IV - Sandra, Justyna, Hania i Ula.


17. 04. 2004 r. Konkurs

W Jezierzycach odbył się III Gminny Konkurs Zdrowotny "Żyjmy zdrowo". Nasza drużyna zdobyła III miejsce.


07. 04. 2004 r. Konkurs

W naszej szkole odbył sie II Powiatowy Konkurs na " Najpiękniejszy koszyk i pisankę wielkanocną". Do konkursu zgłosiły się KołaTPD z powiatu słupskiego: Główczyce, Sycewice, Redzikowo, Siemianice , Słupsk, Włynkówko i Wrzeście.

Oto zwycięzcy:

Koszyk wielkanocny - I miejsce - Koło TPD przy Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Główczycach, II miejsce - Koło TPD przy Zespole Szkół w Redzikowie, III miejsce - Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Słupsku.

Pisanka wielkanocna - I miejsce - Koło TPD przy Świetlicy Wiejskiej w Siemianicach, II miejsce - Szkoła Podstawowa we Włynkówku, III miejsce - MOPR - Świetlica Środowiskowa nr 2 w Słupsku.


31. 03. 2004 r. Konkurs

Do końca marca wszyscy uczniowie zbierali zużyte baterie, oto wyniki: klasa "0" - 546 szt. - 1 miejsce, klasa I - 218 szt. - III miejsce, klasa II - 112 szt. - V miejsce, klasa III - 342 szt. - II miejsce, klasa V - 48 szt. - VI miejsce, klasa VI - 157 szt. - IV miejsce. W związku z tym klasa III wraz z wychowawcą na zaproszenie udała się do Ratusza Miejskiego, gdzie rozstrzygnięto Konkurs Zbiórki Baterii. Nasza szkoła zajęła V miejsce w Powiecie i otrzymała w nagrodę drukarkę oraz atlasy.


27. 03. 2004 r. Turniej

Nasza szkoła brała udział w Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym w Jerzieżycach. Drużyna w składzie Jacek Jaworski, piotr Rugała i Maciej Zywert zajęła II miejsce.


27. 03. 2004 r. Zawody

W Głobinie odbył się Turniej Mini Koszykówki Chłopców rocznik 1991 i Młodsi. Uplasowaliśmy się tam na 2 miejscu.


19. 03. 2004 r. Pierwszy Dzień Wiosny

Powitaliśmy wiosnę. Tradycyjnie odbył się VII Wiosenny Festiwal Ekspresji Dzieci i Młodzieży zorganizowany przez panią Małgorzatę Zagdan - Dymek. Motywem przewodnim festiwalu była "Wiosna w poezji, piosence i rysunku". Do wzięcia udziału w festiwalu zgłosiło się bardzo dużo dzieci, które reprezentowały różne wiersze, piosenki i rysunki o tematyce wiosennej. Uczestników festiwalu oceniała komisja w składzie: pani Hanna Kuszyńska, Marzena Tocha, Borzena Iwańska.

"Stefanki" otrzymali:

Patryk Trela, Daria Sawka, Natalia Sawka, Justyna Myszkowska, Emilia Krajewska, Karolina Korewo, Natalia Basarab.


18. 03. 2004 r. "Kangur"

 W naszej szkole odbył się szkolny etap Międzynarodowego Konkursu Matematycznego "Kangur 2004". Ponad 20 osób spośród uczniów klas IV - VI stanęło do matematycznych zmagań. Na efekt ich ciężkich zmagań będziemy musieli poczekać do końca roku szkolnego.


16. 03. 2004 r. Integracja

 W Damnicy odbyło się I Spotkanie Integracyjne Uczniów Szkół Podstawowych pod hasłem "Razem weselej i bezpieczniej"


13. 03. 2004 r. Turniej Pożarniczy

W Szkole Podstawowej w Bierkowie odbył się kolejny już Gminny Turniej Pożarniczy pod hasłem "Młodzież zapobiega pożarom". Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VI przygotowani przez panią Bożenę Iwańska: Daria Sawka, Patryk Ślusarski, Paweł Matys.  Drużynowo w kategorii 10 - 13 lat nasza reprezentacja zajęła III miejsce.


13. 03. 2004 r. Turniej

W naszej szkole odbył się I Turniej Koszykówki chłopców o Puchar Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Głobinie zorganizowany przez pana Zdzisława Snopka. Wzięli w nim udział uczniowie ze: SP we Wrześciu, SP w Głobinie, SP nr 1 w Słupsku. Ponadto w rozgrywkach towarzysko wzięły udział również dziewczęta. Uczniowie naszej szkoły zajęli III miejsce.


13. 03. 2004 r. Konkurs

II Powiatowy Konkurs Prezentacji Twórczości Religijnej pod hasłem: "Ja jestem Drogą, Prawdą i Życiem" zorganizowany przez nasza szkołę przygotowany i poprowadzony przez panie: Bożen Iwańska i Bernadettę Baj. Dzień wcześniej 11 marca w Hiszpanii doszło do ataku terrorystycznego, w którym zginęli niewinni ludzie, wśród nich również Polacy. W związku z tym konkurs organizatorzy poświęcili pamięci ofiar tragedii. Swój udział w konkursie zgłosiło 10 szkół podstawowych z: Jezierzyc, Głobina, Siemianic, Redzikowa, Bierkowa, Główczyc, Żelkowa, Gardny Wielkiej, Włynkówka i Wrześcia. Swoją obecnościa na konkursie zaszczycili nas: pani Maria Momot, ks. Włodzimierz Jankowski, ks. Andrzej Osowski oraz ks. Jan Gieriatowicz.

W kategorii klas I - III zwyciężyli: I miejsce - Eliza Rozpierska - SP Wrzeście, II miejsce - Artur Uzar - SP Jezierzyce, III miejsce - Patrycja Panthen - SP Główczyce.

W kategotii klas IV - VI zwyciężyli: I miejsce - Martyna Staszjiewicz - SP Jezierzyce, II miejsce - Patrycja Młyńska - SP Jezierzyce, III miejsce - Mateusz Buśkiewicz - SP Główczyce.


0 8. 03. 2004 r.Dzień Kobiet

To wyjątkowy dzień dla Każdej przedstawicielki płci pięknej. Również w naszej szkole mężczyźni mali i duzi nie zapomnieli o tym święcie. Podczas szkolnego apelu chłopcy przygotowani przez pana Łukasza Cysewskiego złożyli swoje uszanowanie paniom poprzez ciepłe słowa i muzykę. Pan dyrektor obdarował panie słodkim upominkiem, pan Tomasz Kopyś kartkami z życzeniami a pan Ryszard Trebik tulipanami.


04. 03. 2004 r. Sesja popularno - naukowa

W siedzibie Starostwa Powiatowego w Słupsku odbyła się wczoraj sesja popularnonaukowa poświęcona generałowi Stefanowi Roweckiemu. więcej


14. 02. 2004 r. Walentynki

Z okazji "Walentynek" uczniowie z klasy IV pod opieką pani Bernadetty Baj przygotowali uroczysty występ.


16. 02. 2004 r. Półkolonie zimowe

W naszej szkole rozpoczęły się półkolonie zimowe prowadzone przez panie: Bernadettę Baj i Bożenę Iwańska.


07. 02. 2004 r. Konkurs

W naszej szkole odbył się I Gminny Konkurs Języka Polskiego. W imprezie wzięli udział uczniowie klas VI ze szkół podstawowych w Głobinie, Siemianicach, Bierkowie, Wrześciu, Redzikowie i Jezierzycach. Każda z wymienionych szkól była reprezentowana przez dwóch uczniów. Wszyscy uczestnicy wykazali się imponującą wiedzą z zakresu języka polskiego.


21. 01. 2004 r. Festiwal

Panie Bożena Iwańska i Bernadetta Baj zorganizowały Gminny Festiwal Kolęd i Pastorałek. Do udziału w festiwalu zostały zaproszone szkoły podstawowe i gimnazja z terenu Gminy Słupsk. Łącznie zgłosiło się 6 szkół podstawowych - uczniowie z Głobina, Siemianic, Bierkowa Wrześcia, Redzikowa i Jezierzyc.


21. 01. 2004 r. Film

Ale zabawa, dzieciaki to dopiero mają dobrze. Panie Anna Derezulko i Małgorzata Zagdan - Dymek zorganizowały dla nich wyjazd do kina na film "Mój brat niedźwiedź".


17. 01. 2004 r. Przegląd "Jasełek"

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w II Gminnym Przeglądzie Jasełek, które odbyły się w Siemianicach. Dzieci przygotowała pani Bernadetta Baj wraz z panem Łukaszem Cysewskim. Za swój występ uczniowie otrzymali radiomagnetofon z odtwarzaczem płyt kompaktowych.


13. 01. 2004 r. Pasowanie na czytelnika uczniów klas I

W drzwiach biblioteki pani Bożena Iwańska przywitała uczniów klasy I, zapraszając ich do środka. Podczas rozmowy z dziećmi pani powiedziała, gdzie można dostać książki. Pokazała półki, na których stoją lektury dla pierwszaków. Potem pani bibliotekarka wprowadziła dzieci w świat książek. Dzieci złożyły przyrzeczenie, następnie kolejno podchodząc do pani bibliotekarki, która książką dotykała ramienia każdego z nich pasując w ten sposób na czytelnika. Następnie uczniowie złożyli podpisy na kartach czytelnika. Każdy uczeń klasy I wypożyczył swoją pierwszą książkę, zobowiązując się przy tym, ze będzie przestrzegać regulaminu biblioteki.


19. 12. 2003 r. Wigilijny poczęstunek

Dzisiaj odbyły się wigilie klasowe. Klasa V wspólnie z p. Bożeną Iwańską przygotowała wigilijny poczęstunek, na który zaprosiła też pana dyrektora. Wszyscy wspólnie złożyli sobie życzenia, aby potem skosztować stojących na stole smakołyków. Po południu w szkolnej świetlicy zebrał się tłum ludzi - to uczniowie klasy III wraz z wychowawcą, rodzicami i zaproszonymi gośćmi spotkali się na klasowej wigilii. Swoją obecnością zaszczycili nas również goście z Domu Dziecka z Ustki. Uczniowie klas III pod okiem Iwony Rogozińskiej przygotowali "Opowieść Wigilijną", która wszystkim widzom przypomniała, co jest najważniejsze w życiu człowieka.


19. 12. 2003 r. Święta

Z okazji zbliżających się świąt zebraliśmy się, aby wspólnie obejrzeć przygotowane przez dzieci "Jasełka". Nie zabrakło również białego opłatka, którym podzieliliśmy się.


 2. 2003 r.Wizyta

Dzieci z klas "0" i I wraz  z wychowawcami odwiedziły mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Lubuczewie, aby złożyć im życzenia z okazji zbliżających się świat Bożego Narodzenia. Najmłodsze dzieci wystąpiły z "Jasełkami", wprowadzając ciepło i radość mieszkańcom DPS, którą niosą święta.


13. 12. 2003 r. Święto Szkoły

W naszej szkole odbyła się piękna uroczystość z okazji Święta Szkoły. Akademię, którą wzbogacili swoim udziałem przedstawiciele Starostwa Powiatowego z p. starostą Zdzisławem Kołodzieskim, Urzędu Gminy z p. wice wójtem Edmundem Ściboszem oraz licznie przybyli kombatanci AK. Na hasło "baczność" wszyscy zgromadzeni na sali powstali, aby oddać honor wkraczającym dumnie sztandarom - Światowego Związku Żołnierzy AK i szkolnemu. Podczas uroczystości zaprezentowano historię szkoły, biografię gen. Roweckiego. Ponadto na sali odbył się również finał konkursu wiedzy o Państwie Podziemnym i gen. Roweckim. Konkurs ten wygrała Karolina Gizara z SP Redzikowo. Drugie miejsce zajęła Monika Bęben z SP Głobino, trzecie - Karolina Grajewska z SP Bierkowo. Reprezentantka naszej szkoły zajęła czwarte miejsce. Po części oficjalnej uczniowie we wspaniale pomyślanej inscenizacji zaprezentowali, jak widzą dzień dzisiejszy swojej szkoły. Po uroczystości goście zwiedzali okolicznościowe wystawy historyczne, uczestniczyli we wspólnym posiłku. Na podkreślenie zasłużył fakt licznego udziału w uroczystości rodziców naszych uczniów.


11. 12. 2003 r. Kino

Uczniowie klasy II i III pod opieką wychowawców przyjechali do kina aby poszukać Nemo.


10. 12. 2003 r. Konkurs

Dzisiaj w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs SKO pod hasłem: "Dzisiaj oszczędzasz w SKO, jutro w Banku Spółdzielczym" zorganizowany przez panią Teresę Rugałę, która jest opiekunem Szkolnej Kasy Oszczędności.


08. 12. 2003 r. Kino

 Klasy "0" i I wybrały się na poszukiwanie małego Nemo.


06. 12. 2003 r. Wycieczka

Mikołajki to szczególny dzień, na który czekają wszystkie dzieci. Czekaja przez cały rok, starają się być grzeczne, aby pod poduszką i nie tylko znaleźć niespodziankę.


03. 12. 2003 r. Wycieczka

Uczniowie klas IV i VI wybrali się z panem Zbigniewem Kamińskim na wycieczkę po Słupsku. Miała ona na celu zapoznanie z najważniejszymi miejscami historycznymi stolicy naszego regionu. Trase wycieczki opracowało troje uczniów klasy szóstej: Anna Łuczka, Jacek Jaworski i Grzegorz Derezulko.


01. 12. 2003 r. "Aids"

Tradycyjnie w grudniu pani Hanna Kuszyńska w klasach IV - VI przeprowadziła lekcje na temat Aids. Ich celem było zdobycie przez uczniów informacji o tej bardzo groźnej chorobie. Lekcje o Aids było wstępem do Konkursu Wiedzy o Aids, który zorganizowano w każdej z trzech klas.


01. 12. 2003 r. Apel

Na dźwięk dzwonka wszyscy uczniowie naszej szkoły zebrali się, aby podczas szkolnego apelu wysłuchać ciekawych informacji na temat bardzo groźnej choroby, jaką jest Aids. Uczniów z klas IV, V i VI przygotowała pani Anna Derezulko.


28. 11. 2003 r. Apel

Dla uczniów naszej szkoły odbył się apel poświęcony profilaktyce antynikotykowej pod hasłem: "dziękuje nie palę" przygotowany przez p. Hannę Kuszyńską i p. Bernadettę Baj. Celem apelu było uświadomienie wszystkim dzieciakom, jak poważne szkody w naszym organizmie mogą spowodować substancje znajdujące się w papierosie.


18. 11. 2003 r. Egzamin

Dzisiaj uczniowie klasy VI przystąpili do próbnego sprawdzianu, który ma pokazać w jakim stopniu opanowali wiadomości i umiejętności w szkole podstawowej. To była wyjątkowo trudna dla nich sytuacja. Od chwili, gdy otrzymali testy, byli zdani tylko i wyłącznie na siebie i swoją wiedzę. Spisali się na medal.


17. 11. 2003 r. Teatr

Uczniowie klasy IV, V i VI pod opieka p. Lucyny Staszak, p. Łukasza Cysewskiego pojechali do Słupska do Teatru Dramatycznego na przedstawienie "Tajemniczy ogród"


14. 11. 2003 r. "Jesienny bal"

 1. I, II, III zostały zaproszone na "jesienny bal" do Szkoły Podstawowej w Jezierzycach. Każda klasa zaprezentowała przygotowaną piosenkę. Klasa II przedstawiła wiersz "Na straganie". Rekwizyty do wiersza przygotowała mama Daniela - p. Białowąs. Nasza szkoła miała też niespodziankę dla gospodarzy - kosz czerwonych jabłek, które ufundowała klasa II wraz z wychowawcą. Na balu odbyła się też prezentacja mody jesiennej. Była też loteryjka fantowa, a na zakończenie tańce. Nasze Panie też się bawiły. Słodki batonik umilił wspólna zabawę. Będziemy czekali na następny taki udany bal.

13 - 14. 11. 2003 r. Święto Niepodległości

 \Kolejną formą uczczenia Święta Niepodległości była okolicznościowa wystawa pt. "Polskie Listopady". Bezpośrednimi organizatorami był:

1. Zarząd Oddziału Polskiego towarzystwa Numizmatycznego w Słupsku

2. Szkoła Podstawowa we Wrześciu

3. Zespół Szkół w Redzikowie.

W dniach 13 - 14 listopada 2003 r. wystawę zwiedziło kilkuset uczniów z terenu Gminy Słupsk i miasta Słupsk. Atrakcyjność wystawy zwiększyła się dzięki temu, że oprowadzał po niej zapalony gawędziarz - prezes słupskiego PTN - pan Zdzisław Dróbka.


11. 11. 2003 r. Święto Niepodległości

 \Z okazji Święta Niepodległości odbyło się szereg imprez. W szkole dzień odzyskania przez Polskę niepodległości uczczono uroczystą akademią. Uczniowie klas IV pod  kierunkiem pani Małgorzaty Zagdan  - Dymek i pana Łukasza Cysewskiego zaprezentowali inscenizację przedstawiającą pierwszy dzień wolności. Wraz ze słowami czwartoklasistów nasza wyobraźnia tworzyła obrazy tamtych dni, gdy Polacy z utęsknieniem czekali, aby wyrwać się z rąk zaborców. Udało się to 11 listopada 1918 roku.


11. 11. 2003 r. Święto Niepodległości

 \Delegacja naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym w dniu 11 listopada 2003 r. brała udział w obchodach Święta Niepodległości w Ustce. Po mszy św. w asyście kompanii honorowej MW i orkiestry złożyliśmy kwiaty pod pomnikiem Państwa Podziemnego. Organizatorami tej uroczystości był:

1. Komitet Organizacyjny Obchodów Roku gen. Stefana Roweckiego "Grota"

2. Koło Światowego Związku Żołnierzy AK w Ustce

3. Paweł Panasiuk.


06. 11. 2003 r. Wycieczka

Uczniowie klasy II i III razem z wychowawcami wybrali się do rejonowego Urzędu Poczty przy ulicy Kołłątaja 31 w Słupsku. Celem wycieczki było poznanie drogi listu do adresata.


29. 10. 2003 r. Finał akcji

Dzisiaj zakończyła się szkolna akcja "Góra grosza 2003". Zebrane przez dzieci grosze zostały zważone. Oto klasyfikacja uczestników konkursu:

1. Klasa V - 12 kg

2. Klasa II - 11,65 kg

3. Klasa IV - 3,55 kg

4. Klasa III - 3,50 kg

5. Klasa I - 3,25 kg

6. Klasa "0" - 2,65 kg

7. Klasa VI - 2,40 kg


27. 10. 2003 r. Alarm

Nagle ciszę lekcyjną przerwał dźwięk dzwonka obwieszczający alarm przeciwpożarowy. Wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły w pośpiechu opuszczali budynek. Wzięli udział w krótkich ćwiczeniach, które miały na celu przypomnienie im, jak powinni się zachować w podobnej sytuacji. Po dziesięciu minutach wszyscy wrócili na lekcje.


20. 10. 2003 r. Wycieczka

Klasa "0" i I wraz z wychowawcami zwiedzały Urząd Poczty przy ul. Kołłątaja 31 w Słupsku. Pamiętając o Dniu Pocztowca złożyły kwiaty i laurkę na ręce tajemniczej pani z pokoju 132. Dzięki tej wycieczce poznały specyficzna pracę na poczcie.


13. 10. 2003 r. Dzień Edukacji Narodowej

W tym dniu wszyscy świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Uroczystość odbyła się na sali gimnastycznej, na której zebrała się cała społeczność naszej szkoły. Pan dyrektor - Zbigniew Kamiński złożył wszystkim pracownikom szkoły i uczniom serdeczne życzenia powodzenia i sukcesów w pracy, nauce i życiu osobistym. Po części oficjalnej uczniowie zaprosili wszystkich zebranych na uroczystą akademie przygotowaną pod kierunkiem: p. Bożeny Iwańskiej i p. Łukasza Cysewskiego. Uczniowie z kółka plastycznego, prowadzonego przez p. Iwonę Rogozińską przygotowali z tej okazji drobne upominki dla wszystkich pracowników szkoły.


10. 10. 2003 r. Pasowanie

To szczególny dzień w życiu szkolnym każdego pierwszoklasisty - Dzień Pasowania na Ucznia. Pierwszaki pod kierunkiem wychowawczyni - p. Małgorzaty Zagdan - Dymek przygotowały część artystyczną, w której pokazali, że są gotowi do tego, aby stać się prawdziwymi uczniami klasy I. Pan dyrektor - Zbigniew Kamiński ogromnym ołówkiem pasował każdego pierwszaka na ucznia naszej szkoły.


05. 10. 2003 r. "Góra groszy"

Popierając ogólnopolską akcje pomocy dzieciom organizowaną przez Towarzystwo "Nasz dom", ogłaszamy III szkolny konkurs dla klas "0" - VI "Góra grosza 2003".


01. 10. 2003 r. Akcja policji

Policja "wyłapywała" piratów drogowych. Ale co tam robi zerówka?


29. 09. 2003 r. Akcja "Głośne czytanie"

Na dużej przerwie, na górnym holu została przeprowadzona akcja "Głośnego czytania". Dobry przykład dali nauczyciele rozpoczynając głośne czytanie dla dzieci. Znalazło się trochę chętnych do słuchania. Również uczniowie mieli szansę spróbować swoich sił i czytać głośno dla swoich młodszych koleżanek i kolegów.


29. 09. 2003 r. Święto Państwa Podziemnego

Uczniowie uczestniczyli w uroczystym apelu z udziałem sztandaru szkoły z okazji rocznicy powstania Państwa Podziemnego. W tym dniu dla upamiętnienia minionych wydarzeń uczniowie zwiedzali kącik pamięci o Patronie naszej szkoły - gen. Stefanie Roweckim "Grocie" i Armii Krajowej.


27. 09. 2003 r. Święto Państwa Podziemnego

W Słupsku odbyły się centralne uroczystości związane ze Świętem Państwa Podziemnego. W powyższych uroczystościach brała udział delegacja naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym. Pod pomnikiem Państwa Podziemnego w Słupsku zebrani wysłuchawszy okolicznościowego referatu prof. Stanisława Łacha, złożyli wieńce i wiązanki kwiatów.


24. 09. 2003 r. Nowy Samorząd Uczniowski

1. Jacek Jaworski, 2. Piotr Rugała, 3. Beata Tocha, 4. Daria Sawka, 5. Grzegorz Derezulko, 6. Małgorzata Lemańska, 7. Paulina Pertkiewicz, 8. Robert Kozub, 9. Anna Kowalczyk, 10. Hanna Rugała.


24. 09. 2003 r. Wybory

Dzisiaj w naszej szkole odbyły się kolejne wybory do Samorządu Uczniowskiego. Ten decydujący dla wielu uczniów dzień został poprzedzony kampanią wyborczą przygotowaną przez p. Bernadettę Baj, podczas której uczniowie mieli szansę poznać bliżej kandydatów do nowego samorządu. Nad prawidłowym przebiegiem wyborów, oprócz opiekuna Samorządu Uczniowskiego - p. Bernadetty Baj, czuwała Komisja Wyborcza w składzie: p. Anna Tobiasz, p. Hanna Strelau - Kuszyńska, p. Bożena Iwańska


23. 09. 2003 r. Wizyta

Dzisiaj do naszej szkoły do uczniów klasy "0" przyjechał zielony przyjaciel - Danonino. Dzieci bardzo się ucieszyły z jego wizyty. Otrzymały piękny dyplom i olbrzymią grę, dzięki której będą mogły zobaczyć jak po maga się innym ludziom. Może nasze przedszkolaki wezmą przykład z zielonego przyjaciela?


20. 09. 2003 r. Festyn

Klasa IV wraz z wychowawcą - p. Łukaszem Cysewskim pojechała do Redzikowa, aby wziąć udział w festynie "Wszystko co lata". Uczniowie dzielnie stawili czoła licznym konkurencjom.


20. 09. 2003 r. Sprzątanie Świata

W dniach 19 - 21 września 2003 r. trwała ogólnopolska akcja "Sprzątanie Świata 2003" Nie zważając na pogodę wszyscy stawiliśmy się w szkole gotowi do stawienia czoła stercie śmieci. Dostaliśmy worki i rękawiczki oraz życzenia - przyjemnej pracy. Ochoczo ruszyliśmy do walki z zanieczyszczeniami. Po skończeniu pracy na strudzonych zwycięzców czekało ognisko i smażenie kiełbasek. To były najprzyjemniejsze chwile i zasłużony odpoczynek. Następne spotkanie już za rok.


16. 09. 2003 r. Przedstawienie

Kożucha - Kłamczucha przyjechała do naszej szkoły. Dzieciaki świetnie się bawiły i chyba... czegoś nauczyły "Kłamstwo ma krótkie nogi!".


08. 09. 2003 r. Wycieczka

Uczniowie z klas "0" i I razem ze swoimi wychowawcami - p. Anną Derezulko i p. Małgorzatą Dymek udały się na wycieczkę na dworzec PKP w Słupsku. Najfajniejszym momentem wycieczki była przejażdżka pociągiem.


01. 09. 2003 r. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2003/2004

Jak zwykle z tej okazji uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły stawili się w komplecie. Nie zabrakło też rodziców, którzy zdecydowali się być w szkole ze swoimi dziećmi. Pan dyrektor - Zbigniew Kamiński powitał nas szczególnie serdecznie, życzył sukcesów w nauce i pracy. Po części oficjalnej wychowawcy wraz ze swoimi wychowankami udali się do klas, aby tam omówić sprawy organizacyjne.