Strict Standards: Declaration of JParameter::loadSetupFile() should be compatible with JRegistry::loadSetupFile() in /home/spwrze/public_html/libraries/joomla/html/parameter.php on line 512

W listopadowym wydaniu "Moje dwu Miasto"

JUBILEUSZOWA PŁYTA

Zespół wokalny TRYTON zaprosił swoje dawne wokalistki - absolwentki naszej szkoły, do wspólnego przedsięwzięcia - nagrania płyty z okazji 70-lecia szkoły. Repertuar objął wybrane utwory z ostatnich 10 lat działalności zespołu, z którymi TRYTON występował podczas rozmaitych imprez, uroczystości oraz konkursów, często odnosząc niemałe sukcesy (np I miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki i Tańca Kwakowo 2013). Ponadto na płycie znalazło się kilka bonusowych ścieżek w postaci podkładów instrumentalnych.

W nagraniach udział wzięły:

Wiktoria Bąkowska, Maria Bielecka, Martyna Jaworska, Kinga Jesiołowska, Klaudia Jopek, Dominika Knapik, Magdalena Knapik, Weronika Koperska, Aleksandra Krajewska, Aleksandra Langowska, Dagmara Misztal, Gabriela Sakowska, Klaudia Turska, Nikola Winiarczyk, Wiktoria Wlazło, Domnika Wolska, Justyna Zywert. Prowadzenie: Łukasz Cysewski

70 lat Szkoły

Z przyjemnością informujemy, że w kolejnym wydaniu gazety „Moje dwu Miasto” ukazała się już nastepna częśc historii naszej szkoły. Zapraszamy do lektury.

25. 04. 2016 r. Obchody 70 - lecia szkoły

25 kwietnia po raz pierwszy odbył się konkurs „Jeden z trzynastu”. To kolejna impreza z okazji 70 - lecia szkoły. Zabawa oparta na formule teleturnieju „Jeden z dziesięciu”, miała podobny przebieg jak popularny program telewizyjny. Przed kibicującymi kolegami zasiadło, na wcześniej wylosowanych miejscach, trzynastu zawodników- uczniów klas IV-VI, którzy w pierwszym semestrze zdobyli najwyższe średnie ocen.

W pierwszym etapie dziewczęta i chłopcy kolejno odpowiadali na pytania zadawane przez prowadzącą konkurs panią Lucynę Staszak. Aby przejść do drugiego etapu, należało odpowiedzieć przynajmniej na jedno z dwóch pytań.

W drugim etapie to uczestnicy decydowali o numerze pytania oraz o osobie odpowiadającej. Pytania z różnych dziedzin wiedzy, a autorami ich byli nasi nauczyciele, czytali członkowie jury. Każdy członek turnieju posiadał trzy szanse. Gra trwała do momentu, gdy na scenie pozostało trzech zawodników z szansami. To oni znaleźli się w finale. O tytuł NAJMĄDRZEJSZEJ GŁOWY rywalizowali: Marysia Bielecka z klasy VI, Marek Skawiński uczeń klasy V oraz szóstoklasistka Magda Knapik. I właśnie Magdzie udało się zdobyć najwięcej punktów i tym samym zwyciężyć w naszym konkursie.

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia, a finałowa trójka bony upominkowe: za I miejsce o wartości 100 zł, II miejsce- 60 zł i III miejsce- 40zł. Wszystkim gratulujemy wiedzy i zaciekłej rywalizacji, a szczególne gratulacje kierujemy do Magdy- Najmądrzejszej Głowy roku szkolnego 2015/2016.

70 lat Szkoły

Z przyjemnością informujemy, że w marcowym wydaniu gazety „Moje dwu Miasto” ukazała się już druga część historii naszej szkoły. W tekście można przeczytać jak przez 70 lat istnienia zmieniała się nasza szkoła. Zapraszamy do lektury.

04. 03. 2016 r. W obrazie i piosence wspominaliśmy 70 lat naszej szkoły.

4 marca spotkały się w szkole pokolenia naszych absolwentów. Historia szkoły wpleciona w historię kraju opowiedziana została w prezentacji multimedialnej przygotowanej przez p. Łukasza Cysewskiego. Każde kolejne dziesięciolecie kończył występ klas. Występy te przygotowane były wspólnie przez uczniów i ich rodziców, a niekiedy dziadków i babcie. Każda piosenka nawiązywała do opowiadanego właśnie dziesięciolecia. Było więc i „Budujemy nowy dom” i „Nowa Huta” i „Trzej przyjaciele z boiska”. Świetnie bawiliśmy się przy przeboju z lat 60-tych „O mnie się nie martw”. Prawdziwą furorę wśród publiczności zrobili „Chłopcy radarowcy”. Nie mniejsze powodzenie miała „Fantazja” i „A ja wolę moją mamę”. Powaliły jednak wszystkich wspaniałe przedszkolaki, które z rodzicami i nie tylko odśpiewali „Pokolenie”.

Wspólnie spędzony czas na długo zostanie w pamięci wszystkich. Był to niezapomniany wieczór.

29. 01. 2016 r. ROK OBCHODÓW 70 – LECIA POWSTANIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ WE WRZEŚCIU - WYSTAWY OKOLICZNOŚCIOWE

29 stycznia 2016 r. – to kolejny etap obchodów 70 – tej rocznicy powstania Szkoły Podstawowej im. Gen. Stefana Roweckiego „Grota” we Wrześciu. Przez ten czas dużo się wydarzyło. Pożegnaliśmy wielu absolwentów, zmieniło się również wielu nauczycieli i pracowników szkoły. W murach tej szkoły drzemią nasze niezapomniane wspomnienia. Niejeden raz ocieraliśmy łzy wzruszenia patrząc jak zmieniają się nasi uczniowie, a my, nauczyciele pozostawaliśmy, aby przyjąć pod nasz dach następne pokolenia. To wszystko pozostanie w naszej pamięci.

Dzięki uprzejmości przedstawicieli Słupskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego – pana Zdzisława Dróbki i pana Sławomira Włocha oraz Grupy Rekonstrukcyjnej II wojny światowej, pana Bartosza Bieleckiego mieliśmy możliwość obejrzenia wystaw „II WOJNA ŚWIATOWA – FAKTY I MITY” oraz „BROŃ I MUNDURY WOJENNE”.

Młode pokolenie powinno znać przeszłość swoich przodków, wiedzieć, że kiedyś inni oddali życie za to, żeby teraz oni mogli żyć w pokoju. Dlatego uczniowie i przedszkolaki zwiedzali okolicznościowe wystawy upamiętniające bohaterstwo tych, którzy przelali krew w obronie ojczyzny.

Na zaproszenie pana Dyrektora wystawy obejrzeli uczniowie ze szkół Gminy Słupsk i Gminy Główczyce. Wystawę obejrzeli również radni Gminy Słupsk, pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej w Lubuczewie oraz mieszkańcy pobliskich miejscowości.

20. 12. 2015 r. Uroczysta msza święta z okazji 70-tej rocznicy powstania naszej szkoły.

20 grudnia w kościele parafialnym odbyła się uroczysta msza święta w intencji naszej szkoły. Jej uczestnicy modlili się za byłych uczniów, dyrektorów, nauczycieli i pracowników, a także za wszystkich którzy dzisiaj uczą i uczą się w naszej szkole. Uroczystość odbyła się przy udziale pocztu sztandarowego.

18. 12. 2015 r. Apel i tort urodzinowy

Nasza szkoła istnieje już 70 lat. W tym czasie wiele się wydarzyło. Ze szkoły odeszło wielu absolwentów, przyszło też wielu nowych uczniów.  Absolwenci często wracają do nas jako rodzice dzieci, które rozpoczynają naukę w przedszkolu, a później w szkole. Odwiedzający nas w ostatnim czasie mieli okazję wrócić się do przeszłości oglądając film z obchodów 50 - lecia naszej szkoły. To przywołało wspomnienia nie tylko wśród absolwentów, ale i nas, pracowników szkoły, którzy uczestniczyli w tej uroczystości. To 20 lat temu szkoła otrzymała imię Gen. Stefana Roweckiego "Grota". Rok później otrzymaliśmy specjalnie dla nas wykonany sztandar, który od tej pory towarzyszy nam przy okazji różnych uroczystości. 11 lat temu przed szkołą stanął obelisk upamiętniający Patrona Szkoły i jego Żołnierzy. Od tej pory dwa razy w roku w naszej szkole odbywają się gminne uroczystości z okazji Święta Niepodległości i Świąt Majowych, podczas których gościmy w naszych progach przedstawicieli szkół gminnych oraz zaproszonych gości na czele z władzami Gminy i Powiatu.
Ponadto goście odwiedzający naszą szkołę mogli przejrzeć stare kroniki, w których szukali ... siebie. Stare fotografie również przywoływały wspomnienia, podobnie jak sprzęt używany wiele lat temu. Oczywiście nieodłącznym elementem wspomnień jest stara drewniana ławka, w której dawno temu siedzieli uczniowie.
18 grudnia 2015 r. zgromadziliśmy się przed szkołą na uroczystym apelu, aby złożyć kwiaty pod pomnikiem Gen. Stefana Roweckiego "Grota" i jego Żołnierzy. Jak przystało na urodziny nie zabrakło ogromnego i przepysznego tortu ufundowanego przez państwo Bieleckich. Dziękujemy. 
Oczywiście to tylko część wydarzeń, które są wpisane w kalendarium obchodów 70 - lecia istnienia naszej wspaniałej szkoły.

09. 10. 2015 r. Turniej unihokeja o puchar Dyrektora z okazji 70-lecia naszej szkoły.

9 X 20015 r. rozegrano turniej unihokeja dziewcząt i chłopców. Startowało w sumie 8 zespołów z udziałem 4 szkół. W kategorii dziewcząt nasza szkoła wystawiła 2 drużyny. I zespół to uczennice kl. VI, a II- gi to kl. V i chłopcy z kl. IV. Drużyna I uzyskała następujące wyniki:

 1. Wrzeście I – Wrzeście II 7 : 3
 2. Wrzeście I – Słupsk nr 1 5 : 0
 3. Wrzeście I – Słupsk nr 2 5 : 1

Drugi zespół uzyskał następujące wyniki:

 1. Wrzeście II – Słupsk nr 1 1 : 2
 2. Wrzeście II – Słupsk nr 2 3 : 1

Końcowa klasyfikacja turnieju:

 1. Wrzeście I 6 pkt
 2. Słupsk nr 2 3 pkt
 3. Słupsk nr 1 2 pkt
 4. Wrzeście II 2 pkt

Nas zespół mimo wygranej nie zachwycił . Można wyróżnić tylko Kingę Jesiołowską, Julię Broll i częściowo Marię Bielecką. Grała jeszcze Daria Gierczak. Druga drużyna wypadła słabo . Jej barw broniły; Oliwia Spychalska, Kinga Smagieł, Sabina Rugała, Julia Małek.

W kategorii chłopców poziom gry był bardzo wysoki. Nasz zespól uzyskał następujące wyniki:

 1. Wrzeście - Kramarzyny 2 : 3
 2. Wrzeście - Słupsk nr 1 4 : 0
 3. Wrzeście - Słupsk nr 2 5 : 0

Klasyfikacja końcowa

 1. Kramarzyny 6 pkt
 2. Wrzeście 4 pkt
 3. Słupsk nr 1 2 pkt
 4. Słupsk nr 2 0 pkt

Nasi zawodnicy zagrali na bardzo wysokim poziomie. Mimom porażki z Kramarzynami zasłużyli na duże brawa. Najlepsi w naszym zespole to

Mateusz Bielecki i Jakub Nadwodny. Bardzo dobrze bronili na bramce Kamil Winiarczyk i Marek Skawiński. Dobrze zagrał także Tomek Skawiński. Barw drużyny bronili także Łukasz Trebik, Bartosz Rugała i Marek Pawluk. Drużyny otrzymały super nagrody – puchary, dyplomy, medale i słodycze. Nagrody wręczał pan Dyrektor, który był także patronem tego turnieju. Gratulacje.